Sme ateliér s individuálnym prístupom. Vytvárame priestor pre ľudí, v ktorom sa cítia prirodzene a dobre. Vnášame poloprírodné spoločenstvá späť do exteriérových priestranstiev a prepájame ich s architektúrou.

"Na prvom mieste je pre nás človek a jeho prirodzená spätosť s prírodou a urbanizovanou krajinou, v ktorej žije."


Pri vytváraní projektov sa pre nás stáva nosnou témou spolupráca. Kreatívny proces vzniku diela medzi architektom, krajinným architektom a klientom. Našim zámerom je, aby projekty a diela pôsobili ako celok a prinášali klientom harmóniu. 


Tvorba 

Harmonické priestory napĺňajú pocity príjemnosti, spokojnosti a predovšetkým dávajú človeku potrebný priestor na oddych. Komplexná tvorba má podla nás vznikať na základe spolupráce klienta, povolaním architekta, krajinného architekta, a ostatných profesií.

Architektúra - interiér a exteriér sú vzájomne prepojené priestory, ktoré majú spoločne na základe vytváraných vzťahov rešpektovať potreby človeka nielen ako pozorovateľa. Zároveň vnímame, že príjemne upravené krajinno architektonické prostredie má schopnosť vychovávať, ovplyvnovať psychiku človeka.

Tvorba návrhov vychádza z idealistického uchopenia priestoru cez psychologické vnímanie a vnem pozorovateľa, človeka. Tu vzniká myšlienka, idea a základný koncept uchopenia priestoru. Pochopenie pozorovateľa, majiteľa či človeka v priestore v súvislosti s architektonickými vzťahmi vytvára prvý náčrt funkčno priestorového rozdelenia územia. Následne vzniká celkový obraz, predstava o naplnení vízie jednotlivými zložkami. Koncept následne prepracovávame do detailov a konzultujeme s klientmi a ich potrebami.


Tím ateliéru a kreatívny proces 

Návrhy koncipujeme s rešpektom voči atmosfére daného miesta, pričom základne vychádzajú z potrieb klientov. Ku každému priestoru pristupujeme individuálne a citlivo, či sa jedná o rodinnú záhradu, priestory verejné, historické alebo krajinné prvky zelenej infraštruktúry.

"Žijeme v živej urbanizovanej krajine. Filozofia tvorby ateliéru je založená na pozorovaní divokej prírody a jej vzťahov a emócii vyvolanej na strane pozorovateľa."

Prvky krajinnej architektúry vnímame ako nástroj umožňujúci harmonizovať myseľ a psychiku človeka. Diela krajinnej architektúry z nášho uhla pohľadu majú prinášať rozmanitosť a život späť do urbanizovaných priestorov. Zároveň však majú typologicky rešpektovať priestor, okolitú architektúru, klimatickú zmenu a prírodu navôkol. 

Krajinársko architektonické dielo pre nás nieje "inštalácia" mechanicky komponovaných prvkov. Nehybné "inštalácie" záhradných kompozícií emočne ochudobňujú pozorovateľa o celoročný zážitok. Prírodná kompozícia na základe princípov prírode blízkeho spoločenstva sú základom hodnotného krajinno-architektonickeho priestoru a pripomínajú pozorovateľovi pohyb v prírode. Čiastočne suplujú neopomenuteľné pôsobenie prírody na psychiku človeka žijúceho v urbanizovanom mestskom prostredí a súčasnom stave klimatickej zmeny. 

Zaržiavanie vody s ochladzovaním urbanizovaného prostredia vnímame ako nosnú tému 21. storočia. S ňou úzko súvisí aj následné zvýšenie biodiverzity. K nej patrí prepájanie vodozádržných opatrení a zelených prvkov, prírode blízkych spoločenstiev.